اشو Osho

Bhagwan Shree Rajneesh باگوان شری راجنیش

  
  
  

درباره اشو

02 - تفسیر دیگران

چند توصیف از اشو در گفته هاي ديگران:
 
" اوشو مرشدي به اشراق رسيده است كه با تمامي امكانات مشغول كار است تا به انسان ها كمك كند كه از مرحله ي دشوار توسعه ي معرفت عبور كنند."
تنگين گياتسو، چهاردهمين دالايي لاما

 

---------------------------
" نوارهاي سخنراني و كتاب هاي او به من و ميليون ها انسان ديگر در راه تكامل فردي الهام بخشيده اند. حضور او در اينجا همچون زنگي عظيم است كه صدا مي زند .....
بيدار شويد، بيدار شويد، بيدار شويد."
جيمز كابورن ، هنرپيشه

--------------------------------
"از زمان مسيح تاكنون، اوشو خطرناك ترين انسان است.... آشكار است كه بسيار تاثيرگذار است، وگرنه چنين تهديدي نمي بود.  او چيزهايي مي گويد كه هيچكس ديگر شهامت گفتن آن ها را ندارد."  من آنقدر از كتاب هاي درخشنده اش را خوانده ام كه متقاعد شوم  او بزرگترين آموزگار روحاني در قرن بيستم است.....  او ما را بهتر از خودمان درك كرده بود."
تام رابينز، نويسنده

-------------------------------------
" شما فقط اوشو را نمي خوانيد، خودتان را پيدا مي كنيد. بي ادب، فرزانه، شوخ طبع، ديوانه و در نهايت، بسيار سليم."
نشريه ي  كتاب خوان ، آمريكا
-------------------------------------
" اوشو كسي است كه مايتريا بودا به ان وارد گشته است . او ميكوشد كه در قرن بيست و يكم مدينه اي فاضله ايجاد كنيد .  نيروهاي مخرب بسياري با او مخالف هستند , و برخي او را شيطان ميخوانند . ولي هرگز شيطاني را نديده ام  كه مسموم شده باشد.  شيطان معمولا مسموم كننده است , نه مسموم شده . ما بايد اين مرد , باگوان را محافظت كنيم . بودا وارد او شده است"
كاتوا يشيدا عارف معبد ايسه يكي از باستاني ترين معابد شينتو در ژاپن
-------------------------------------
"اشو را نميتوان انسان ناميد! شايد هم بقيه هنوز انسان نشدند! اما او از معدود موجوداتي است كه به درجه انساني رسيده و در آن اقيانوس بي پايان هستي حل شده است و سعي كرده مسير تمام قطره هايي را كه به جويبار ها و لجن زارها ميرفتند عوض كند و راه اقيانوس را به آنها نشان دهد و در اين راه جانش را هم فدا كرد. صحبت هاي او راه گشاي ميليون ها قطره سرگشته شد و همچنين باعث خشم و نفرت سياستمداران ... براستي خطرناك ترين انسان زمين براي سياستمداران و قدرتمندان است و عزيز ترين و بهترين انسان براي بشريت."
`
-------------------------------------

" اشو،مردی که بيش از هر کسی در تاريخ از واژه ها برای بيان مفاهيمی فراتر از واژه مدد گرفت،هرگز زبان واژه ها تا اين به اين حد،از سخن گفتن عاجز نبوده اند.  اشو بزرگترين جهش در آگاهی انسانها بعد از بودا است.در حقيقت اشو با احيای دوباره تمامی گنجينه معنوی بشر،گوی سبقت را از بودا ربوده است.با الهام از او عاشقان راهش طعم ناب حقيقت را چشيده اند.

کاملش پاندی

ما 23 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

قلم / فونت سایت

برای اینکه سایت در حالت بهترین دیده شود لطفا قلم (فونت) فارسی "یکان" را بروی سیستم خود نصب کنید - برای نصب کافیست  به سایت زیر رفته و فایل TTF را دانلود و سپس فایل دانلود شده را (به کنترل پنل سیستم عامل ویندوز خود رفته) و در پوشه فونت کپی کنید!

http://www.awebfont.ir/fonts?cat_id=1&fonts_id=1116