اشو Osho

Bhagwan Shree Rajneesh باگوان شری راجنیش

  
  
  

مدیتیشن

بدن مادی

از بدن مادی (Phisycal body) شروع کن. آن وقت، هر مرتبه دیگری به رویت گشوده می¬شود. لحظه-ای که روی اولین بدن کار می¬کنی، نگاه¬های گذرایی به دومین بدن داری. لحظه به لحظه نسبت به آن آگاه باش. نه تنها آگاهی نسبت به بیرون؛ از درون هم می¬توانی به همان نحو نسبت به بدنت آگاه شوی. من میتوانم از دستانم، به محض دیدن آن¬ها، آگاه شوم؛ اما یک حس درونی هم هست. وقتی چشمان را می¬بندم، دست¬هایم دیده نمی¬شوند؛ ولی هنوز هم یک احساس درونی از بودن چیزی در آنجا وجود دارد. بنابراین از بدنت تنها به همان صورت که از بیرون دیده می¬شود، آگاه نباش؛ این نمی¬تواند تو را به درون هدایت کند. احساس درونی کاملاً متفاوت است.

 

پس، نخستین گام احساس بدن از درون است. وقتی نفرت را حس می¬کنی، احساس درونی¬ات متفاوت است. بین وقتی که احساس تنبلی می¬کنی و هنگامی که احساس فعالیت، تفاوتی هست. وقتی هم که خواب‏آلوده‏ای باز هم تفاوتی در بین است. این تفاوت¬ها می¬بایست جداگانه و جزء به جزء شناخته شوند. تنها آن وقت است که با زندگی درونی¬ات آشنا می¬شوی. آن¬وقت، تاریخ درونی و جغرافیای درونی¬ات را در کودکی، در جوانی و در سالخوردگی می¬شناسی.

 

ما 27 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

قلم / فونت سایت

برای اینکه سایت در حالت بهترین دیده شود لطفا قلم (فونت) فارسی "یکان" را بروی سیستم خود نصب کنید - برای نصب کافیست  به سایت زیر رفته و فایل TTF را دانلود و سپس فایل دانلود شده را (به کنترل پنل سیستم عامل ویندوز خود رفته) و در پوشه فونت کپی کنید!

http://www.awebfont.ir/fonts?cat_id=1&fonts_id=1116