اشو Osho

Bhagwan Shree Rajneesh باگوان شری راجنیش

  
  
  

مدیتیشن

در سوم: احترام به نفس

سومین در « احترام به نفس » (self – esteem) است: کودک می آموزد کارهایی بکند و از انجام دادن آنها لذت ببرد.

معدودی از مردم در اینجا به قلاب می افتند – آنها فناور می شوند هنرمند بازیگر سیاست مدار یا مجری می شوند درون مایه اصلی کننده بودن است آنها می خواهند به دنیا نشان بدهند که می توانند کاری بکنند اگر دنیا به آنها رخصت قدری خلاقیت بدهد فبها و الا اگر به آنان جواز آفریدن ندهد مخرب می شوند.

 

می دانی که آدولف هیتلر (adolf hitler) می خواست وارد یک مدرسه هنر شود؟ او می خواست نقاش شود فکر و ذکرش این بود از آنجا که مانع وی شدند چون او یک نقاش نبود چون نتوانست از عهده امتحان ورودی مدرسه هنر برآید – پذیرش آن مردودیت برایش بسیار سخت بود – خلاقیت او فاسد شد وی مخرب شد ولی اساسا می خواست نقاش شود می خواست کاری بکند چون قابلیت انجام آن را نیافت به عنوان انتقام به مخرب بودن آغازید.

جانیان و سیاست مداران خیلی هم از هم دور نیستند پسر عموی هم اند اگر به یک جانی فرصت درستی داده وشد یک سیاست مدار خواهد شد و اگر به یک سیاست مدار مجال مناسبی برای اظهار وجود داده نشود یک جنایتکار خواهد شد آنها مقولاتی هم مرز هستند هر لحظه ای یک سیاست مدار می تواند یک جانی شود و یک جانی سیاست مدار و این از همان ادوار آغازین روی داده است ولی ما هنوز دارای وضعیتی برای دیدن درون چیزها نیستیم.

 

ما 13 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

قلم / فونت سایت

برای اینکه سایت در حالت بهترین دیده شود لطفا قلم (فونت) فارسی "یکان" را بروی سیستم خود نصب کنید - برای نصب کافیست  به سایت زیر رفته و فایل TTF را دانلود و سپس فایل دانلود شده را (به کنترل پنل سیستم عامل ویندوز خود رفته) و در پوشه فونت کپی کنید!

http://www.awebfont.ir/fonts?cat_id=1&fonts_id=1116