اشو Osho

Bhagwan Shree Rajneesh باگوان شری راجنیش

  
  
  

ترجمه های جدید

سامادهی

زندگی با مبارزه و کشمکش تغییر می کند . زندگی با تلاش برای روبرو شدن با آن و تغییر دادن آن ، تغییر می کند .زندگی با بسته نگه داشتن چشمها و زمزمه ی مانتراها تغییر نمی کند . تمام این چیزها فقط افیون اند – پس زمزمه ی کلمات ، نامها ، مانترا ها را فراموش کن .

 

مدیتیشن راهی برای بیدار کردن هوشیاری عمق درون توست ، نه به خواب بردن آن . آنچه که در عمق درونت پنهان شده باید بیدار شود ، و چنان آگاه شود که هیچ بخشی از درون خواب نماند . . کل وجودت باید بیدار شود . مدیتیشن نام واقعی آن وضعیت آگاهی است .

اما در هند تو می توانی در یک وضعیت ناهوشیار دراز بکشی و مردم اطرافت بگویند که به سامادهی رسیده ای ! 

بزاق دهانت می چکد و تو منگ و غش دراز کشیده ای و مردم اطرافت می گویند که به سامادهی رسیده ای ! 

این هیستری است اما مردم فکر می کنند که تو در سامادهی هستی . این نه مدیتیشن است نه سامادهی ، این فقط یک بیماری هیستریایی است  . در آمریکا و اروپا ، اگر کسی جنون بگیرد یا بیمار شود ، درمان می شود ، اما در هند مردم چنان دیوانه و نادان اند که در اطراف بیمار آوازهای مذهبی می خوانند و می گویند که این مرد بزرگ به سامادهی رسیده است ! 

اگر مردم باهوش بودند ترتیب یک دوره ی درمان را برای تمام این مردان بزرگ می دادند . آنها همه بیمارند ، سالم نیستند . بیماری آنها ذهنی است ؛ آن نتیجه ی نهایی تنش ذهنی است . وقتی شخصی ناهوشیار آنجا افتاده و بزاق دهانش می چکد ، این سامادهی نیست . این حماقت محض است که هواداران در اطراف او آواز می خوانند و می گویند که او به سامادهی رسیده است . سامادهی یعنی آگاهی کامل ، آن به معنای خواب و ناهوشیاری نیست .

سامادهی یعنی که آن وجود چنان آگاه شده که هیچ تاریکی ای باقی نمانده است ؛ تمامش روشن شده است . یک چراغ آگاهی در عمق درون روشن شده است . سامادهی به معنای خواب و ناهوشیاری نیست ، به معنای آگاهی و بیداری است . انسانی که در سامادهی است در کل زندگی اش آگاه و بیدار می ماند . در هر لحظه ، در هر نفس .

 

مترجم: حامد مهری

 

 

ما 30 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

قلم / فونت سایت

برای اینکه سایت در حالت بهترین دیده شود لطفا قلم (فونت) فارسی "یکان" را بروی سیستم خود نصب کنید - برای نصب کافیست  به سایت زیر رفته و فایل TTF را دانلود و سپس فایل دانلود شده را (به کنترل پنل سیستم عامل ویندوز خود رفته) و در پوشه فونت کپی کنید!

http://www.awebfont.ir/fonts?cat_id=1&fonts_id=1116